ClubAkita

Comunitatea iubitorilor de Akita din Romania
Acum este Joi Noi 21, 2019 2:22 am

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 28 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
MesajScris: Mar Mar 18, 2014 11:08 am 
Neconectat

Eu cu Arashi am fost la Ring Star Club, pentru dresaj! Poti incerca daca vrei! Te invata cum sa lucrezi tu cu cainele. Nu il dreseaza ei. Mie mi s-a parut interensanta si eficienta chestia!

Sus
 Profil Trimiteţi mesaj privat  

MesajScris: Mar Mar 18, 2014 3:37 pm 
Neconectat

Robert Caraman ii bun pe ceea ce face ...si stiu ca aia de acolo se implica

Ideea e ca am un mic impediment , nu am masina .

Sus

MesajScris: Vin Mar 21, 2014 1:03 am 
Neconectat

mi-a placut asta

Sus

MesajScris: Vin Mar 21, 2014 10:22 am 
Neconectat

EXTRAORDINAR!!!

Sus

MesajScris: Vin Mar 21, 2014 10:45 am 
Neconectat

Sa nu uitam un lucru, mai precis, cainele a fost dresat cu zgarda Dogtra (impusuri electrice) ;) pe care o poarta si in acest filmulet.

Nu s-a folosit un dresaj simplu, in genul celui cu recompense, ci unul mai "persuasiv".

E bine sau nu, nu ma pot pronunta, insa pot sa fiu de acord cu unii dresori referitor la faptul ca anumiti caini nu pot fi dresati sub nicio forma prin simpla recompensa.

Sus

MesajScris: Sâm Mar 22, 2014 12:35 pm 
Neconectat

Din pacate unora trebuie sa aplici alta gen de dresaj , nici eui nu sunt de acord cu acel gen de zgarda , dar ...in anumite cazuri ai nevoie de ea, din punctul meu de vedere , dupa 4 ani daca cumva ti-ai ''pierdut '' cainele din ''mana ''

Sus

MesajScris: Mar Iun 16, 2015 11:17 am 
Neconectat

Salutare , Eu am inceput sa o dresez pe Akyra acasa. Am inceput la varsta de 3luni jumatate , putin cate putin , de cel putin doua ori pe saptmana. In acest moment o dresez in fiecare zi , timp de 10-15 minute , in curte , sau afara , oriunde merg cu ea, incerc sa o stimulez sa efectueze comenzi in schimbul recompensei. Am reusit pana acum sa o invat , sezi , culcat , asteapta ( ma asteapta intr-un loc in timp ce eu ma indepartez ) si am inceput de azi si cu mersul la pas. Eu consider ca este important ca in momentul in care incepi dresajul sa existe o conexiune intre caine si om, sa fie atent la vocea stapanului si sa ii placa ceea ce faci cu el. Nu stiu daca o sa pot vreodata sa o dresez atat de bine(nu am experienta necesare unui dresor) dar nici nu cred ca o sa apelez la un dresor atat timp cat nu o sa am probleme cu ea din acest punct de vedere.

Sus

MesajScris: Dum Iun 23, 2019 5:53 pm 
Neconectat

MasterAki scrie:
Am analizat situatia si am ajuns la concluzia ca oricat mi-as dori sa-l invat singur acasa nu o sa reusesc ce va reusi un profesionist. Nu ma intereseaza sa-l fac robot ci doar un dresaj de companie. Inca ma documentez si la prima vedere am gasit http://dresajcanin-neamt.ro/ si o recomandare pentru un dresor din cadrul politiei. Inca ma documentez ... ma gandeam sa-l dau la 6 luni. Astept alte recomandari de preferabil aproape de casa (Bacau Iasi Piatra Neamt).

Ai urmat ceva tutoriale? Aș vrea și eu ceva tutoriale ca să-i descarc cu save from și să încerc singură să dresez.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 28 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 1 [ DST ]