ClubAkita

Comunitatea iubitorilor de Akita din Romania
Acum este Mar Iul 23, 2019 11:23 am

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 57 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Necesarul nutritiv al puilor
MesajScris: Vin Apr 05, 2013 11:41 am 
Neconectat

Vlad, cainele tau va trece singur de la 3 mese la 2 mese, si mai tarziu la o singura masa. Nu trebuie sa ii faci program special tu, el va stii si iti va arata si tie cand e momentul reducerii numarului de mese :)

Yuuki ne-a invatat el pe noi cand nu mai vrea decat doua mese sau o masa. Pur si simplu ii puneam mancare, lua doua inghitituri si apoi gata... dupa doua zile de astfel de incercari a trecut singur la o masa.

Acum mananca doar o masa pe zi, seara, vara mananca noaptea ca e mai racoare :) ... cand zic noapte ma refer undeva in jur de ora 11.

Sus
 Profil Trimiteţi mesaj privat  

MesajScris: Vin Apr 05, 2013 1:58 pm 
Neconectat

Super, cand o sa il vad pe Thor ca refuza mancare intai o sa fug la doctor ca o sa ma gandesc ca e pe moarte :))
Sa speram ca asa o sa faca :P

Sus

MesajScris: Lun Apr 08, 2013 12:59 pm 
Neconectat

VladBull scrie:
In mod normal , la cate luni se reduce de la trei mese la doua si apoi la una ?:)
Imi e groaza cand o sa trebuiasca sa ii scot cate o masa, la cat e de pofticios cred ca o sa planga toata ziua :D

Salut Vlad,

Imi pare rau ca nu ne-am mai intalnit duminica. Eu am ajuns pe la 15.10 cred (vizita la service s-a prelungit mai mult decat trebuia) si l-am mai intalnit doar pe Dan. Am stat pana pe la 16.00 si apoi, cu limba de doi coti afara (unii... :D ) am plecat - o sa pun si cateva poze cand am timp.

revenind la subiect, parerea mea e ca pe la 6 luni se poate trece la 2 mese / zi; si eu am aceeasi "problema" :shock: ca si tine - Yaki ar manca non stop cred; 1 masa de 150 g de boabe o termina in mai putin de 30 sec.

zi buna.

Sus

MesajScris: Vin Iun 05, 2015 11:23 am 
Neconectat

Taste of the Wild din ce am observat sunt diferite. Cine poate sa imi comunice care este cea mai recomandata dintre ele pentru akita inu? Intreb pentru ca din ce am citit pe forum akita creste mai bine fara un procent foarte mare de proteine si din ce am observat o parte din sortimentele de la TOTW au peste 32% proteina.

Sus

MesajScris: Vin Iun 05, 2015 9:10 pm 
Neconectat
Site Admin

Da-i cu somon sau cu miel. Vezi care ii place.

Sus

MesajScris: Sâm Iul 11, 2015 11:47 am 
Neconectat

Salut, am si eu un puiut , dar imi da batai de cap cu mancarea. Domnul de la care l am cumparat m-a sfatuit sa i dau mancare uscata(Advance puppy) amestecatt cu carne de vita, face diaree insa iar fara vita refuza sa manance. ma puteti ajuta cu in sfat va rog

Sus

MesajScris: Mie Apr 10, 2019 6:36 pm 
Neconectat

Buna ziua tuturor.
In curand ne vom mari familia cu un puiut de akita american. V-as ruga frumos sa imi dati cateva sfaturi concrete in ceea ce priveste alimentatia acestuia incepand cu cele 8 saptamani pe care va avea cand il vom ''infia''. Concret ce mancare e mai ok pt sanatatea si dezvoltarea lui (mai exact de la ce firma deoarece nu stiu ce sa cred despre ceea ce e trecut pe etichete), daca e indicat hranirea lui cu fructe, legume, carne, oase, organe (fierte sau crude).. etc. As dori sfaturi din experienta voastra nu din teorii. Multumesc.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 57 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6

Ora este UTC + 1 [ DST ]