ClubAkita

Comunitatea iubitorilor de Akita din Romania
Acum este Dum Mai 19, 2019 2:47 pm

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 46 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: Dum Apr 21, 2013 3:55 pm 
Neconectat
Moderator

Decizia de a avea sau nu un cuib este dificila si tine cont de multe aspecte, sunt sigura ca nu a fost luata cu usurinta. Daca sunteti chititi pe tigroaice doar la noi mai gasiti pana la sfarsitul anului - si asta din cuibul actual, nu mai repetam monta. Daca va intereseaza o fetita de la noi asteptam completat chestionarul de pe site.

Sus
 Profil Trimiteţi mesaj privat  

MesajScris: Joi Apr 25, 2013 8:41 am 
Neconectat

:( Imi pare rau.. dar cu siguranta au motive foarte bune pentru a amana monta.. Dar fruntea sus! Stii vorba aceea.. "Good things come to those who wait"..

Sus

MesajScris: Joi Mar 27, 2014 6:03 pm 
Neconectat

Buna ziua,
Sunt fericitul parinte al unui puiut pe nume AKIRO, in varsta de 6 luni.
Ma bucur ca am aflat de existenta voastra . L-am dorit pe AKI nu pentru concurs, doar pentru suflet, insa acum ma tem caci lipsa pedigreeului ma va face sa am probleme. Unde as putea sa merg ca sa-l pot evalua pe AKI si eventual sa obtin ceva un act legal? Bineinteles ca are pasaport, cip si toate vaccinurile la zi. (NORMAL!!!)

Sus

MesajScris: Joi Mar 27, 2014 8:44 pm 
Neconectat

daca esti in bucuresti , te sfatuiesc sa mergi laasociatia chinologia si sa intrebi acolo ce poti face

locatia este pe grigore alecsandrescu putin mai sus de spital de copii .

Sus

MesajScris: Vin Mar 28, 2014 9:57 am 
Neconectat

Buna ziua,

Din ce am inteles eu, cainii fara pedigree, dar de rasa se pot duce la Asociatia Chinologica Romana pentru evaluare, in care li se va da o adeverinta cum ca este caine de rasa, dar nu au voie sa fie reprodusi. Pentru dreptul de reproducere, trebuie dus in expozitii pentru a obtine Certificatul de tipicitate. Indiferent ca are pedigree sau nu, dar are o boala cu transmitere genetica nu se va obtine dreptul de reproducere si trebuie castrat.

O zi frumoasa!

Sus

MesajScris: Vin Mar 28, 2014 10:17 am 
Neconectat

cinezee scrie:
daca esti in bucuresti , te sfatuiesc sa mergi laasociatia chinologia si sa intrebi acolo ce poti face

locatia este pe grigore alecsandrescu putin mai sus de spital de copii .

Multumesc frumos pentru raspuns.Da, suntem din bucuresti. Vom merge acolo.
Vali si Mihaela

Sus

MesajScris: Vin Mar 28, 2014 10:20 am 
Neconectat

Andreea Hachi scrie:
Buna ziua,

Din ce am inteles eu, cainii fara pedigree, dar de rasa se pot duce la Asociatia Chinologica Romana pentru evaluare, in care li se va da o adeverinta cum ca este caine de rasa, dar nu au voie sa fie reprodusi. Pentru dreptul de reproducere, trebuie dus in expozitii pentru a obtine Certificatul de tipicitate. Indiferent ca are pedigree sau nu, dar are o boala cu transmitere genetica nu se va obtine dreptul de reproducere si trebuie castrat.

O zi frumoasa!

Multumesc Andreea.
Deci putem sa mergem in expozitii, sa obtinem un certificat. Asta ese o veste buna. O sa facem asta pentr dragul de AKI. Exista aici pe site un loc unde puem afla de expozitii?
Si tie iti doresc o zi frumoasa si un weekend frumos! :)

Sus

MesajScris: Vin Mar 28, 2014 11:18 am 
Neconectat

http://achmb.com/ Este o expozitie in aprilie la Bucuresti. Mai aveti timp sa va inscrieti pana la 01.04.2014. Gasiti calendarul expozitional pe site-ul Asociatiei Chinologice Romane. :)

Sus

MesajScris: Vin Mar 28, 2014 12:24 pm 
Neconectat

Andreea Hachi scrie:
http://achmb.com/ Este o expozitie in aprilie la Bucuresti. Mai aveti timp sa va inscrieti pana la 01.04.2014. Gasiti calendarul expozitional pe site-ul Asociatiei Chinologice Romane. :)

Da, am reusit sa pargurg si alte topice dar e greuuu, sunt multe si as vrea sa citesc tot :lol:
Am citit si de expozitie insa va trebui sa ne inscriem intr-o asociatie inainte de asta, apoi expozitii.
Mi-ar fi fost de folos un nr. de telefon de la asociatie din Bucuresti, sa pot merge la fix( ma interesa programul lor).
Sper sa reusesc sa ma misc repede ca sa ajung si la expo.

Sus

MesajScris: Vin Mar 28, 2014 12:34 pm 
Neconectat
Site Admin

http://achmb.com/contact-ro
Aveti acolo nr de tel si intervalul in care sa sunati. Bafta!

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 46 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]