ClubAkita

Comunitatea iubitorilor de Akita din Romania
Acum este Lun Iun 24, 2019 4:06 pm

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 46 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: Mie Mar 19, 2014 1:24 pm 
Neconectat

Tipster scrie:
Voi cand v-ati scos americanii prima oara afara? Veterinarul mi-a recomandat sa il mai tin CEL PUTIN o saptamana dupa al treilea vaccin.

E ok. Asa am facut si noi: o saptamana de la ultimul vaccin.

http://hirotheakita.shutterfly.com/

Sus
 Profil Trimiteţi mesaj privat  

MesajScris: Mie Mar 19, 2014 8:57 pm 
Neconectat

se recomanda neaparat dupa terminarea grilei de vaccinare

Sus

MesajScris: Joi Mar 20, 2014 6:27 am 
Neconectat
Site Admin

Da, la o saptamana dupa ultimul vaccin.

Sus

MesajScris: Joi Mar 20, 2014 10:58 am 
Neconectat

Nici nu stiu ce sa mai cred. Aseara am vorbit la telefon cu Dna Monica de la altamiravet si mi-a spus ca cel mai devreme la 10 zile dupa vaccin pot sa il scot putin afara prin fata blocului, dar ca abia dupa 2 saptamani este indicat...
Fusesem inainte la 2 veterinari din cartier si primul mi-a spus ca la minim 5 zile, iar al doilea mi-a spus ca dupa o saptamana...

P.S Pana il duc maine la un control la veterinar, poate ma ajuta cineva. Azi de dimineata a vomat dar nu era mancare, ci o spuma colorata din ce am observat. De la ce poate fi? S-a mai intamplat inca o data acum 1 saptamana cred

Sus

MesajScris: Vin Mar 21, 2014 4:52 pm 
Neconectat

Daca nu a Ros nimic sau daca nu a mancat iarba trebuie sa contactati un medic...
Referitor la scosul afara .... E mai sigur sa il ti in casa 2 saptamani...altfel risti....
Numai bine

Sus

MesajScris: Vin Mar 21, 2014 4:56 pm 
Neconectat

Pai de ros, cu siguranta a ros ceva ( ca este pui si cam asta face toata ziua ), dar problema e ca s-a intamplat dimineata, dupa ce s-a trezit. Azi oricum il duc la veterinar sa ii pun "fiola" si sa ii faca si un control. In alta ordine de idei, ce as putea sa fac sa il dezvat sa mai muste ( cum pun mana pe el, incepe sa muste de maini, de picior, de orice :D ) ?

Sus

MesajScris: Sâm Mar 22, 2014 8:01 am 
Neconectat

Pai nu musca! Se joaca! :lol: Cand o face prea tare il poti certa putin! Al meu se joaca si acum la aproape trei ani cu mana mea din cand in cand!

Sus

MesajScris: Sâm Mar 22, 2014 12:37 pm 
Neconectat

Al meu avea tentdinta de ma ''gusta ''/iuvbea muscand , cand s-a marit , ii spubneam nu . sau nu e voie , acum o face mai rar dar incet , tot ma ''gusta '' si are 2 ani .

Stiu ca americanu are putin alta atitudine fata de japonez

Plamband , amebel rase , am observat diferente de cacter , americani sunt o idee mai usor la invatat , japonezii sunt o idee mai ''autisti''

Sus

MesajScris: Dum Mar 23, 2014 9:08 am 
Neconectat

Cinezee, vin si eu cu o completare la ce ai scris - femelele sunt mai usor de "lucrat", mult mai ascultatoare. Masculii in schimb :roll: Amour stie notiunile de baza in dresaj ca pe "Tatal nostru", cu toate acestea, e atat de usor de distras. Inka in schimb, nu se distanteaza de langa mine nici 1 m, indiferent ce ar fi in jur, caini, animale, aglomeratie. E singura din haita care nu e tinuta in lesa cand mergem in drumetii. Ryu mai are de invatat, dar a mostenit-o in mare parte pe maica-sa, e foarte dornica sa faca pe plac.

Sus

MesajScris: Dum Mar 23, 2014 9:26 am 
Neconectat

Da ai dreptate la faza cu femelele sunt mai docile o idee , am observat ieri , cand am plimbat o femela de japonez

masculilor le mai ''fug'' ochii si prin imprejurimi decat sa mearga cum trebuie , masculu care il plimb are cam 7 luni , femela daca nu ma insel e cu o luna mai mica

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 46 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]