ClubAkita

Comunitatea iubitorilor de Akita din Romania
Acum este Mie Mar 20, 2019 9:32 am

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
MesajScris: Joi Apr 12, 2012 10:34 am 
Neconectat

No las' ca nu-i asa mare bai...l-am certat si eu, dar fuge la urmatorul....marele noroc e ca nu are tb ca trandafirii! Pfuy, acolo chiar era cu galagie, totul pana la trandafiri...ma sparge Eliza :lol:

Ar mai fi o solutie cu zgarda de dresaj, dar nu ma pun sa chinui cainele pt un tuia

Magda, n-am ce zice...chiar mi-ai zis de cand l-am luat: "No, de azi poti sa uiti de curte si de toata peisagistica ta.....ori caine ori peisagistica" :lol: :lol: :lol:

O scot eu la capat ca nu ma las usor....ii pun saculet cu drena :lol: :lol: :lol: i o golesc dimineata :lol: :lol: :lol:

Sus

MesajScris: Mar Apr 17, 2012 8:56 pm 
Neconectat

Uite cum avem noi gardut la pomisori. Dupa ce cresc si li se ingroasa tulpina cam de 3 cm diametru si peste 50 cm inaltime, nu mai e nevoie de gardut. Eheee, de cate ori am mers cu stropitoarea in urma lui... Acum Kimiotu a redescoperit colturile casei. Aici am hotarat sa punem piatra aparenta. Cu siguranta e mai rezistenta decat vopseaua pe tencuiala.

Imagine

Imagine

Imagine

Anul asta vom incercui gradina de legume un gard din lemn, pentru ca banditul trece ca Voda prin loboda peste tot :)))))

Sus
 Profil Trimiteţi mesaj privat  

MesajScris: Dum Mai 06, 2012 3:19 am 
Neconectat

Noi am avut aceeasi problema cu veteranul familiei, Ursu.. pana nu am ingradit tot ce putea distruge n-am rezolvat nimic. :D am schimbat cativa pomisori de cateva ori..
(Arisa a fost mai eficienta din punctul asta de vedere. O vreme a ros tot ce a prins - trandafiri, tuia, orice bat sau crenguta aflata in raza de actiune. paguba maxima in timp record :D. Acum ca a mai crescut e mai usor, am stat cu ochii pe ea cateva zile si i-am zis "nu e voie" la fiecare tentativa distructiva. S-au redus semnificativ pagubele.. )

Sus

MesajScris: Joi Aug 30, 2012 3:59 pm 
Neconectat

Pentru cine vrea sa aibe si caine si gradina http://www.dogwatch.ro

Sus

MesajScris: Mie Feb 19, 2014 5:35 pm 
Neconectat

Intrati pe www.dogwatch.ro. Sunt foarte multe produse utile, care va pot ajuta. Sunt garduri invizibile si pentru exterior si pentru interior. Produsele sunt de calitate atat de inalta incat clientii primesc si garantie pe viata. Merita citit :)

Sus

MesajScris: Mie Feb 19, 2014 7:30 pm 
Neconectat

orice mascul aveti in curte , trebuie sa alegeti , curte sau peisagistica , eu am avut 2 masculi in curte n un brac si akita evident , tuia nu mai am , dar restu sunt toti

Am renuntat , dar mi-a venit o alta idee , iau vaze din alea mari de ciment , cum sunt cele stradale si pun pun flori sau ce vreau in ele , fiind destuld e inalte nu mai imi pun problema

Sus

MesajScris: Joi Feb 20, 2014 4:26 pm 
Neconectat

Acesta este o idee buna, dar nu este nevoie sa achizitionati vaze mari din beton( in timp se deterioreaza si se rup). Daca achizitionati in gard invizibil, nu mai aveti probleme nicu cu gardina cu flori, nici cu gardul, cu nimic. Cu ajutorul unui garduri invizibile, puteti sa stati linistit fiindca patrupedul Dvs este liber in conditii de siguranta. Aceste garduri sunt de calitate atat de inalta, incat aveti si garantie pe viata.
http://dogwatch.ro/sistem-complet-outdoor-1200 aici este un link, ca sa puteti avea mai multe informatii despre aceste produse. Daca doriti o oferta de pret, va rog sa ma contactati. In aceasta perioada aveti mici reduceri si cadouri. :D

Sus

MesajScris: Joi Feb 20, 2014 5:56 pm 
Neconectat

nu ii trebuie gard invizibil sincer , iar chestiile din ciment nu au cum sa se rupa , pe bune , asta e chiar aiurea ce spui tu acolo

Sus

MesajScris: Mie Feb 26, 2014 2:32 pm 
Neconectat

Eu m-am bazat pe gardulete de gradina cu care am inchis toate portiunile cu flori/copaci. La Ciobanescul german pe care l-am avut au fost foarte eficiente, dar pe Thor nu il prea impresioneaza, ii palce sa sara peste si se plimba fericit printre flori :))

Asa ca am cam renuntat la ideea florilor anul asta :D

Sus

MesajScris: Joi Feb 27, 2014 12:29 am 
Neconectat

dupa parerea mea , cand iti iubesti prea tare animalul , renunti la ideea de floricele , cel putin eu asaam ales , macar ptr o perioada nelimitata

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 1 [ DST ]