ClubAkita

Comunitatea iubitorilor de Akita din Romania
Acum este Lun Iun 24, 2019 3:32 pm

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: MINCIUNA
MesajScris: Mie Aug 05, 2015 3:02 pm 
Neconectat

Buna ziua.Pt ca rabdarea mea a ajuns la sfarsit as dori sa va atrag atentia ca pe acest grup de iubitori de akita mai sunt si persoane care nu sunt demne de incredere(ca sa nu jignesc si sa spun mai mult).in anul 2014 am cumparat o catelusa de Akita American de la un utilizator al acestui grup Sender78 ,pt care nu am primit nici pana in ziua de azi actele(pedigree,microcip,carnet de performanta)cu toate ca mi sa zis de la inceput ca le primesc ca sunt depuse bla bla bla.Eu nu vroiam un caine fara pedigree ,nu pt ca sunt snoaba sau ceva ,iubesc si maidanezii nu e problema.dar intamplare face ca sunt proprietara unei canise si sub nici o forma nu vreau si nu pot sa montez un caine fara acte,un caine la care nu-i stiu originile etc,la expozitii si de o duc pot doar la cac -uri.
Recunosc ca o mare parte din vina e a mea ,pt ca am fost naiva si nu am sunat sa verific cuibul,am sunat cand deja am inceput sa banuiesc ca ceva nu este in regula,ca actele dureza prea mult.Zici ca mi-a picat o bomba in cap cand am auzit ca dl Sanpetrean Victor Bogdan nici macar nu este membru la asociatia chinologica Mertopolitana Bucuresti. Nu stiu daca mai are rost sa spun ca, catelusa era plina de viermisori ...am avut si eu cuiburi dar asa ceva nu am mai vazut.
In concluzie as vrea doar sa atrag atentia tuturor ca nu tot ce zboara se mananca si aveti grija de unde va luati puiutii.
PS:Catelusa este de vanzare,momentan are 1 an si 7 luni.

Sus
 Profil Trimiteţi mesaj privat  

Subiectul mesajului: Re: MINCIUNA
MesajScris: Mie Aug 05, 2015 9:00 pm 
Neconectat

Imi pare rau sa aud asa ceva. Sfatul meu, este sa o sterilizati inainte de a-i gasi un alt stapan.

http://hirotheakita.shutterfly.com/

Sus
 Profil Trimiteţi mesaj privat  

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]