ClubAkita

Comunitatea iubitorilor de Akita din Romania
Acum este Sâm Aug 24, 2019 1:13 am

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Boxer Iasi
MesajScris: Sâm Ian 26, 2013 9:17 pm 
Neconectat

Ufff... stiu ca boxereii sunt mai distrugatori cand sunt mititei (al meu la 4 luni a rupt canapeaua cu totul), dar toate "distrugerile" sunt din cauza faptului ca au foarte multa energie neconsumata. In caz ca fostii propietari nu apar, sfatul meu este sa intrebi oamenii interesati de el daca au macar o ora la dispozitie sa iasa zilnic cu catelul afara.

Sus
 Profil Trimiteţi mesaj privat  

MesajScris: Dum Ian 27, 2013 11:46 am 
Neconectat

Tocmai ca mie puiul asta mi s-a parut cumintenia intruchipata. Nu pot sa spun cam ce a facut Suki cat era mica, pagubele se ridica la salariul meu pe cateva luni bune: o usa nou-nouta, telecomenzi, o carte importanta de medicina, plus alte "nimicuri". Important e ca nu a patit nimic de la chestiile roase si inghitite ( exceptand kk cu diverse ornamente, culori si sclipici prin el, unii cunosc povestea). Stie asta mic ce inseamna cand ridici tonul la el, se cuminteste instant si fuge pe paturica lui. Are energie si acum e mai greu fiindca afara e cam frig si nu-i place, eu il scot in curte dar nu rezista mult si vrea in casa.
Ii voi cauta oameni ce au timp si rabdare, ideal ar fi sa aiba curte dar sa inteleaga ca nu e caine de tinut afara in orice conditii.

Sus

MesajScris: Mar Feb 26, 2013 9:33 am 
Neconectat

Puiul are de ceva timp o noua casa si sper sa ii mearga bine acolo, stapanii sunt prieteni de-ai mei si cunosc rasa, au avut animale toata viata( inclusiv caini rasa boxer si akita).

Sus

MesajScris: Mar Feb 26, 2013 9:38 am 
Neconectat

:) super! Ma bucur mult -si pentru el, si pentru tine! :D

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 1 [ DST ]