ClubAkita

Comunitatea iubitorilor de Akita din Romania
Acum este Lun Iun 17, 2019 7:02 pm

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Boxer Iasi
MesajScris: Lun Ian 21, 2013 3:27 pm 
Neconectat

Am gasit astazi un pui de boxer, mascul- veterinarul estimeaza varsta in jurul a 5 luni. E obisnuit in casa si e foarte jucaus. Pare pierdut- spun asta fiindca are zgarda la gat si ma gandesc ca nimeni nu abandoneaza cainele ( mai ales pui) cu zgarda foarte fixa la gat. Sper sa nu ma insel. L-am gasit intr-o zona de case, e posibil sa fi fugit dintr-o curte. Zona Spitalul de Pneumologie-UMF, pentru ceii ce stiu orasul.
Acum se joaca cu Suki dar mi-e farte greu sa il pastrez, asadar caut si adoptatori in cazul in care nu apar fostii stapani.

Sus
 Profil Trimiteţi mesaj privat  

Subiectul mesajului: Re: Boxer Iasi
MesajScris: Lun Ian 21, 2013 4:03 pm 
Neconectat

Contact 0743114119, am uitat ce era mai important. Daca mai are cineva cont pe animale.ro si il utilizeaza, rog sa posteze si acolo sau pe alte site-uri. Mi-as dori sa isi gaseasca casuta cat mai repede, ideal fostii stapani care plang dupa el, dar e bine si stapani noi.

Sus

MesajScris: Lun Ian 21, 2013 4:31 pm 
Neconectat

Deea pune anuntul si pe : http://www.facebook.com/groups/lost.found.pets/

Sus

MesajScris: Lun Ian 21, 2013 5:52 pm 
Neconectat

am postat pe animale.ro .. sper sa iasa ceva :)

Sus

MesajScris: Lun Ian 21, 2013 6:59 pm 
Neconectat

Buna,
Prietena mea are canisa de boxeri in Bucuresti si a intreat : are microcip?
poze?
daca e cu acte sigur ii gasim stapanul ,ca e cipat si inregistrat.

Sus

MesajScris: Lun Ian 21, 2013 8:37 pm 
Neconectat

Multumesc, Irina, si eu sper.
Cainele nu este cipat, am fost la vet si a verificat. Sincer, nu cred sa fie un caine cu acte sau cu vreo mare valoare chinologica. Are coada cupata si un prognatism destul de pronuntat, posibil insa in standarde. Fornaie tare de tot, cred ca e imposibil sa dormi cu el in camera. In rest, temperament adorabil, cumintel foc- eu am avut o impielitata si imi era teama sa bag un pui necunoscut in casa. Nu roade( decat picioarele noastre, dar finut), nu strica, sta cumintel pe paturica lui, e iubicios si lipicios, stie sa faca "sezi"... si nu, nu m-am atasat deloc de el si sper sa il dau cat mai repede.
Am si ceva poze, pun maine. E maro ( sau auriu, nu stiu exact cum se numeste culoarea).

Sus

MesajScris: Lun Ian 21, 2013 10:31 pm 
Neconectat

Deea, daca inca ii cauti fostii stapani, poate ar fi bine sa mai astepti cu pozele. Stapanii stiu cum arata, mai degraba ar atrage doritori de pui gratis, care arata a vreo rasa.

Sus

MesajScris: Mar Ian 22, 2013 8:08 am 
Neconectat

Da, stiu , intial am zis ca pastrez cateva indicii pentru "proba", are ceva particularitati pe care nu le-am scris nicaieri. Ma enerveaza ca nu gasesc anunturi nicaieri, stiu ca e posibil ca cei ce l-au pierdut sa nu fie foarte buni prieteni cu internetul, desi in ziua de azi si bunicile au cont pe FB. Eu vreau sa se rezolve repede fiindca e la varsta optima, se ataseaza usor de noi stapani, e educabil, nu foarte agitat dar totusi jucaus.

Sus

MesajScris: Mar Ian 22, 2013 3:27 pm 
Neconectat

Puiul este de astazi la o persoana ce doreste sa il pastreze, in caz ca nu apar fostii stapani. E persoana ce l-a gasit si ne-a sunat pe noi, a purtat discutii acasa si se pare ca a fost acceptat de restul familiei, voi vedea cum decurg lucrurile. Il iau inapoi in caz de ceva, iar stapanii de drept au prioritate deocamdata, conditia ar fi sa apara cat mai repede.

Sus

MesajScris: Sâm Ian 26, 2013 5:06 pm 
Neconectat

Cainele e la noi, eterna problema: kk si pipi in casa, ros diverse...Ii cazut stapanii vechi iar la cei noi cred ca voi avea pretentia sa fi avut macar un caine pui in casa, eventual cat mai obraznic.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]