ClubAkita

Comunitatea iubitorilor de Akita din Romania
Acum este Mar Apr 23, 2019 12:20 pm

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Spray Anti-ros ?
MesajScris: Dum Ian 27, 2013 8:39 pm 
Neconectat

Ce parere aveti daca as folosi asa ceva. Asta pe langa faptul ca incerc sa stau cu ochii pe el reuseste sa-si faca si de cap. Am o masa in casa care daca pun o cana pe ea sigur i se rupe piciorul, nici nu o ating :D. Sa nu mai zic de papuci ... desi il cert tot il gasesc cu cate un papuc in gura ... chiar il aduce si vrea sa-l rontaie in fata mea.

Sus
 Profil Trimiteţi mesaj privat  

Subiectul mesajului: Re: Spray Anti-ros ?
MesajScris: Dum Ian 27, 2013 8:47 pm 
Neconectat

:D da... sunt niste mici rozatare cand sunt puiuti...
Eu nu am folosit spray antiros, ci am luat un repelent - ca sa ii blocam accesul in anumite zone. Sincer, a cam durt-o fix in baschet de el :D

Sus

MesajScris: Lun Ian 28, 2013 11:23 am 
Neconectat

Nici noi nu am folosit spray anti-ros cu Yuuki, dar in schimb a avut o gramada de jucarii in care si-a infipt coltii cu placere.
Ce-i drept, dupa ceva timp cand credeam ca nu avem stricaciuni de la ros, am descoperit ca totusi 2 scaune din bucatarie au fost capsate de individ :)

In rest pot doar sa iti zic ca ori de cate ori il prindeam cu ceva "ilegal" in gura, incercam sa ii spunem ca nu e voie si ii dadeam o jucarie :)

Sus

MesajScris: Lun Ian 28, 2013 12:50 pm 
Neconectat

Crede-ma ca jucarii are un cos intreg de toate marimile si toate materialele. Se duce chiar si rama cu botul in ele si isi alege care vrea, nu mai zic ca toata casa e plina ... dar parca piciorul mesei, mana mea sau papucul e mai bun.

Sus

MesajScris: Lun Ian 28, 2013 1:30 pm 
Neconectat
Site Admin

Daca te consoleaza cu ceva, iti prezint masuta din sufragerie cu cele 4 colturi ale sale :D
Va trece si "furia" asta.
Despe papuci, nu prea se da in vant. Adica ideea e ca prima data cand a luat un papuc, am avut grija sa nu-i mai lasam in drumul ei. Ori in picioare, ori in dulap. Dupa un timp, a ajuns sa n-o mai intereseze, nici nu-i baga in seama.
Bottom line, e un pret insignifiant pt a trai alaturi de un Akita. Daca aveai boxer, plangeai si dupa canapea. :lol:

Fişiere ataşate:
DSCN3512.JPG
DSCN3512.JPG [ 246.89 KiB | Vizualizat de 7932 ori ]
DSCN3511.JPG
DSCN3511.JPG [ 241.03 KiB | Vizualizat de 7932 ori ]
DSCN3510.JPG
DSCN3510.JPG [ 213.16 KiB | Vizualizat de 7932 ori ]
DSCN3509.JPG
DSCN3509.JPG [ 255.51 KiB | Vizualizat de 7932 ori ]
Sus

MesajScris: Lun Ian 28, 2013 1:53 pm 
Neconectat

:lol: sub scriu la ce a zis Robert! am avut asa: canapea, papuci, incaltaminte, covor, cearcafuri, plapuma, perne, tricouri, telecomanda, o margine de la fotoliu, plus fotoliul sfasiat , cosul de gunoi l-am mutat pe balcon ca numai in cos nu statea gunoiul :roll: si asta in primul an din viata lui Kenji (boxerul meu)... apoi am descoperit cum sa-l obosesc si n-am mai avut probleme :geek: sunt curioasa cum va fi cu catelusa, dar avand in vedere ca akitoii sunt mai linistiti din fire, banuiesc ca nu voi avea aceleasi experiente.

Sus

MesajScris: Lun Ian 28, 2013 4:34 pm 
Neconectat

robert scrie:
Daca te consoleaza cu ceva, iti prezint masuta din sufragerie cu cele 4 colturi ale sale :D
Va trece si "furia" asta.
Despe papuci, nu prea se da in vant. Adica ideea e ca prima data cand a luat un papuc, am avut grija sa nu-i mai lasam in drumul ei. Ori in picioare, ori in dulap. Dupa un timp, a ajuns sa n-o mai intereseze, nici nu-i baga in seama.
Bottom line, e un pret insignifiant pt a trai alaturi de un Akita. Daca aveai boxer, plangeai si dupa canapea. :lol:

:D Chiar nu ma plang dar nu este un obicei tocmai bun si daca pot in vreun fel sa-l dezobisnuiesc ar fi minunat.

BTW nice table!

Sus

MesajScris: Mar Ian 29, 2013 12:02 pm 
Neconectat

Deci nu pot sa cred ca Akiko a facut asa ceva la masuta aia... eu cred ca eram in stare sa "mor" cu ea de gat pentru asa ceva...

Yuuki a avut la indemna un pat intreg si tot nu i-a facut asa ceva, cred ca mai depinde si de catel... deci daca vrea sa roada va roade orice ii pica in cale... :)

Sus

MesajScris: Mar Ian 29, 2013 2:05 pm 
Neconectat
Site Admin

Cum sa "mor" cu ea de gat? Pai nu e ea fata mea? :lol:
S-apoi Ina, Yuuki sta la curte, e o diferenta. Si eu daca as sta singur 8 ore pe zi in 30 mp m-as apuca sa rod mobila... :lol:
Crezi ca cine vine la noi in casa isi mai ia ochii de la Akiko, dintr-un motiv sau altul? :lol: Masuta trece neobservata.

Sus

MesajScris: Mar Ian 29, 2013 3:29 pm 
Neconectat

:D :D :D da, 1-0 Akiko vs masuta :D

[Ei, lasa, Robert, Arisa are la dispozitie intre 2000 si 5000 mp zilnic, si tot a avut treaba cu ceva scaune si picioare de masa... iar curtea e mereu plina de pantofi rosi. Ii plac in mod special cei de sport, cred ca ii face o placere deosebita sa le rupa intai limbile...
Cred ca de cand o avem nu exista poza cu curtea in care sa nu apara undeva un papuc, o bucata de lemn/plastic rontaita sau vreo jucare de-a ei.
A, sa nu uit de bidoanele de plastic - am luat zilele trecute 2 de lichid de parbriz.. a durat 3 minute pana au ramas ambele fara maner :D
Cat a fost mica mica, maimuta a dormit cu mine in camera. Si se zbanuia de zor pe sub pat... cand m-am uitat prima data mai cu atentie am constatat ca firele veiozelor de pe noptiere sunt praf. De la 3-4 luni i-am mutat resedinta.. dupa vreo 3 luni, prima data cand a intrat iar la mine in camera ghici unde a vrut sa se duca prima data? (schema a fost cel putin amuzanta, a reusit sa isi bage labele din fata si capul sub pat, insa fundul nu - a iesit cu fata foarte confuza, gen "wtf just happened?!?!") }]

Ideea e aceesi - cea mai buna metoda cu Akiro e sa nu ii lasati la indemana nimic din ce poate fi ros. Indiferent ca credeti sau nu ca il poate tenta...

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]